Varkala (Indija) – išlaidos, jūra, oras

2010 balandis
Varkala, Kerala, Indija


Kiek kainuoja grynai tik maistas mėnesiu vienam ar dviem žmonėms perverčiant litais?

Indiškas naminis maistas

Sunku pasakyt. Mes maistą dažniausiai gaminamės. Aš surašysiu maždaug kiek viskas kainuoja, o tada jau spręskit kiek tai susidarytų per mėnesį. Jei valgyt kavinėse/restoranuose – kainos priklauso nuo to, kur valgai – ar restorane turistams, ar vietiniams. Turbūt faktorius bus – kurioje vietoje gyveni – arčiau namų ir rinksiesi kavinę.

Grubus kursas: 100 INR (Indijos rupijų) = 6 Lt

Pusryčiai:

  • 25 INR Varkala mieste (2km nuo pliažų ir turistų)
  • apie 50-70 INR (3 Lt) restorane turistams

„Didelis” maistas (pietūs, vakarienė):

  • Vietinių restoranuose – apie 60-70 INR
  • Turistinėj zonoj: 30-50 INR ryžiai + 70-100 INR koks curry, troškinys, ir pan. + čiapati bus turbūt papildomi 10-20 INR (nežinau kiek jie kainuoja, nes nepirkau)

Čia neįskaičiau arbatos (5-7 INR pas vietinius, 15 INR pas turistus), sulčių (turistų zonoj 40-60 INR), kavos…

Aišku, vien šitais patiekalais neišgyvensi. Norėsis kažką krimsti karts nuo karto 😉
Vaisiai kainuoja įvairiai. Mangai sezono metu 50 INR/kg, bananai įvairių rūšių nuo 15 INR/kg iki 30 INR/kg. Ananasas 20-25 INR/kg, Arbūzas 10-15 INR/kg
Pienas nedaug kainuoja – bet nežinau kiek nes nepirkau. Yra kažkas panašaus į kefyrą, čia vadina Curd. Naminiai kiaušiniai turguj 5 INR/vnt.

Tikiuosi galėsit susidaryti įspūdį kokios galėtų būti išlaidos maistui per mėnesį. Jei gamintumėtės patys, turbūt būtų kiek pigiau. Daržovių kainos 20-60 INR/kg

Vandens buteliukas 1.5 litro – 15 INR. Mes pirkdavom 20 litrų butelius, kuriuos atveždavo iki namų po 50 INR. Kitų gaiviųjų gėrimų kainų neįsivaizduoju, nes čia niekad negėriau.

Apie namo nuomos kainas ir su tuo susijusias išlaidas – skaitykite čia: Mūsų namas Varkaloje.


Kokios maudymosi sąlygos Varkaloj? Ar švari jūra? Ar tai teikia malonumą?

Jūra mano manymu švari. Labai populiaru joje maudytis 😉 Tik mes į ją ne dažnai užsukdavom. Gyvenom 2 km nuo jos, ir tiesą pasakius, jūra mūsų labai netraukė…

Vienintelė ypatybė – čia labai stiprios vandens srovės. Ar kaip čia išsireiškus. Įeini į jūra ir jauti vandens stiprumą. Užtat dažnai būna fainų bangų su kuriomis galima žaisti, ir plaukti ant jų užšokus (man niekada neišėjo to padaryti 😉 Jei, žinoma, neišsigąsit vandens stiprybės kai banga įsuka į savęs vidų.


Kokios oro sąlygos jūsų gyvenimo Varkaloje laikotarpiu? Skaičiau, kad kiek labiau į pietus nuo Varkalos pakrantę užklumpa du kartus per metus ciklonai. Vienas rudenį tęsiasi iki gruodžio vidurio, kitas pavasarį, bet šiaurinės Keralos dalies bent vienas ciklonas neliečia.

Nelabai žinau kas yra ciklonai, ir kaip jie pasireiškia, bet nuo lapkričio vidurio iki vasario galo – oras laikėsi vienodas. Lauke aišku šilta, bet galima gyventi, o naktį, ypač gruodį, būdavo kad net norėjosi kažką šiltesnio užsikloti (pavyzdžiui, miegmaišį, ar adijaliuką). Paprastai tai miegojom užsikloję ką nors ploną kaip paklodę.

Augustas skraido lovoje

Nuo kovo mėnesio prasidėjo sauna. Ventiliatoriai namie sukasi pastoviai 😉 Lauke karšta. Dregmė 70-90%. Bet prie tokių sąlygų pripratom ir normaliai viskas 🙂 Užtat naktį galima atsigauti. Miegojom be užklotų, bet ir nebuvo karšta (kaip kad vasarą Ispanijoj). Blogiausiu atveju, jei nėra jokio vėjelio pro langus, galima įsijungti ventiliatorių ir nakčiai. Beje, ventiliatoriai daugelyje namų įmontuoti kiekvienam kambary lubose. Tai gan svarbus faktorius ieškant namo nuomai – patartina patikrinti, kad jie būtų ir veiktų.

Karštis laikosi turbūt iki gegužės galo. Paskui prasideda lietingas sezonas, tai būna ne tik karšta bet ir šlapia. Nors lietus labai gerai atvėsina visą žemę ir orą – tad nulijus kelias valandas būna labai gera ir malonu 🙂

Tarp lapkričio ir vasario lietaus beveik nebuvo – tarkim po kartą per 3-4 savaites. Balandį lietus padažnėjo ir šiek tiek nulijo kas 3-4 dienas. Bet ne daug. Žmonės sako, kad paprastai čia lietūs prasideda balandžio gale, tad 2010 metai buvo kitokie.

Šiaip naujienose skaičiau kad 2010 metų balandis buvo pats karščiausias Indijoje per pastaruosius 30 metų. Tad yra tikimybė, kad ateinančiais metais bus ne taip „blogai”.

Written by Augustas
Gyvenime kaupiasi žinios ir patirtys. Su mielu noru tuo dalinuosi, nes žinau, kad yra daug žmonių, kurie turi klausimų, į kuriuos atsakymus aš jau esu radęs.