Australija: turistinės vizos eVisitor ir 676

Jei sugalvojote aplankyti magiškąją Australiją – priklausomai nuo to kiek laiko šioje šalyje norite praleisti, reikės aplikuoti turistinei vizai. Yra kelios jų.

Viza „eVisitor” (subclass 651)

Oficiali info: Visa eVisitor (sublcass 651).

Aplikuojama nemokamai ir online. Dienos bėgyje el. paštu atsiunčiamas atsakymas ar leidžiama atvykti į šalį ar ne. Leidimas galioja 12 mėn. nuo dienos kada leidimas išduotas. Per šį laikotarpį turit teisę atvykti į Australiją kiek norite kartų, ir kiekvienas vizitas negali būti ilgesnis nei 3 mėn (pavyzdžiui, jei atvykote sausio 13, paskutinė diena – balandžio 13). Jei iš anksto žinote, kad būsite ilgiau nei 3 mėn, tai gal geriau aplikuoti 6-12 mėn. turistinei vizai nr. 676.

Viza subclass 676
Dėmesio 2016 metų pradžioje 676 viza nebebuvo išduodama. Jei taip yra ir dabar, pasiskaitinėkite apie vizą nr. 600.

Oficiali info: Visa sublcass 676.

Šiai vizai aplikuoti galima prieš atvykimą ir jau būnant Australijoje (pavyzdžiui, jei atvykote su „eVisitor”). Aplikuojant prieš kelionę – kaina $115 AUD, būnant šalyje – $290 AUD. Tai administracinis mokestis, kuris visais atvejais negrąžinamas, nesvarbu ar viza neigiama, ar patys nusprendėte atšaukti aplikacijos procesą.

Jei esate už AU ribų – aplikuojama online. Jei esate Australijoje ir prašote max 6 mėnesių (nuo tos dienos kai įvažiavote į šalį) – visus formalumus galima irgi atlikti online. Jei norima pasilikti ilgesniam nei 6 mėn. laikotarpiui – dokumentai turi būti pristatyti į artimiausią Imigracijos departamento ofisą.

Mes į Australiją atvažiavom su „eVisitor” ir artėjant 3 mėn. terminui (turi būti mažiausiai prieš 2 sav.) aplikavom vizai 676 papildomiems 3 mėn. Mūsų paprašė krūtinės rentgeno nuotraukų – „Chest X-ray” – (pagrinde dėl tuberkuliozės). Jas Australijoje būtina daryti Medibank Health Solutions (MHS) ofisuose. Rentgenas čia kainuoja $99 AUD (jei įdomu: pilnas MHS kaininkas PDF formate). Jei aplikuojate už AU ribų, reikės kreiptis į vieną iš daktarų nurodytų čia. Šios rentgeno nuotraukos ypač būtinos, jei per paskutinius 5-erius metus bent 3 mėn išbuvote kurioje nors iš „didelės rizikos šalių” (tai jie prašo nurodyti formoje). Šis puslapis suteikia daugiau informacijos apie sveikatos reikalavimus.

Jei pasas lietuviškas – daug šansų, kad būsit paprašyti pateikti banko ataskaitas (bank statements), kuriose matosi einamas sąskaitos likutis ir paskutinės tranzakcijos. Mano ataskaitos buvo 1 mėn senumo, kurias ištraukiau iš internetinio banko ir išsiunčiau imigracijai kaip PDF attachmentus. Jose matėsi sumoje apie $1700 – papildomų problemų 3 mėn. vizos pratęsimui neiškilo. Jei bankuose nieko neturite – galima nurodyti sponsorių, kuris gali būti šeimos narys, arba draugas Australijoje. Tokiu atveju reikės pateikti sponsoriaus banko ataskaitas ir parašyti tarpusavio ryšį/santykį. Dokumentai siunčiami el. paštu PDF arba JPEG formate.

Be rentgeno ir piniginės informacijos manęs papildomai emailu paprašė atsakyti keletą trumpų klausimukų:

  • Kelionės maršrutas ir planai Australijoje (nurodant datas)
  • Jūsų ketinimai išvykus iš Australijos (nurodykite detales)
  • Ar ketinate dar kartą aplankyti Australiją artimiausių 12 mėnesių bėgyje?
  • Ar buvimo Australijoje metu ketinate aplikuoti kitai vizai?
  • Pareiškimas paaiškinantis ar aš gausiu pajamas iš savo veiklos Australijoje
  • Jūsų priežasties pratęsti apsilankymą Australijoje detalės

Jei prašo pateikti papildomą informaciją (rentgenas, pinigai, ir pan.) – į tai reikia sureaguoti per 7 dienas. Mes turėjome keletą klausimų dėl rentgeno, kuriuos išsiuntėme emailu. Tokiu atveju ateina automatinis atsakymas teigiantis, kad jie atrašys per 9 dienas. Paprastai taip ir būdavo. Atsakymo iš jų sulaukdavome po geros savaitės ar net ilgiau.

Jei vizai 676 aplikuojate būdami Australijoje ir atsakymas neigiamas, arba prieš gaunant imigracijos sprendimą nusprendžiate atšaukti aplikaciją (withdrawal) – jūs automatiškai gaunate „Bridging visa„, kuri leidžia šalyje išbūti maksimum 28 papildomas dienas (tam kad išsinešdintumėt 🙂 T.y. papildomas mėnuo už $290 AUD (vizos aplikacijos mokestis) – kas yra visai neblogai.

Pastabos
  • Nė viena iš šių vizų pase nefigūruoja (t.y. specialių lipdukų neklijuoja). Visa informacija kompiuteriuose.
  • Ši informacija remiantis asmenine patirtimi surašiau 2011 vasario mėn . Australijos imigracijos taisyklės ir kitos sąlygos visuomet gali pasikeisti. Naujausios info visuomet ieškokite AU imigracijos departamento tinklapyje: http://www.border.gov.au/
  • Kainos pagal oficialų turistinių vizų kainininką atnaujintos 2012 rugpjūčio mėn.
  • Yra ir kitų vizų variantų turistams, apie tai skaitykite oficialiame tinklapyje.

Written by Augustas
Gyvenime kaupiasi žinios ir patirtys. Su mielu noru tuo dalinuosi, nes žinau, kad yra daug žmonių, kurie turi klausimų, į kuriuos atsakymus aš jau esu radęs.