Australija: pragyvenimas (FAQ)

Ar labai jau brangu pragyventi toje Australijoje? Koks Jūsų nuomone minimumas maistui?

Pragyvenimo išlaidos bus tokios, kokių norėsi 🙂 Mes dabar gyvename $10-$15/žmogui/dieną. Už nakvynę ir transportą (nebent miesto ribose) – nemokam. Tranzuojam ir apsistojam pas žmones. Panašiu biudžetu gyvenom tiek Indijoj, tiek Malaizijoj, tiek Tailande. Tad čia priklauso kokį gyvenimą norėsi gyventi. Jei valgai mėsą ir pieno produktus — tai manau laisvai galima išsiversti ir su mažiau nei $10 AUD per dieną, nes mes perkam nemažai vaisių ir daržovių. Parduotuvėse čia kartais būna nukainuotų („reduced price”) produktų su žemomis kainomis – tad galėtum gaudyti juos. Supermarketo konteineriuose irgi karts nuo karto galima rasti gerų valgomų dalykų.

Priklauso su kokia nuotaika gyveni ir kokie tavo gyvenimo ketinimai – pagal tai susidėlios ir išlaidos. Mes pažįstam rusą kuris 6 mėn keliavo po Australiją ir išleido $1000 AUD. Žodžiu, viskas įmanoma.

Ar pakankamai saugu nakvoti palapineje?

Šita šalis tikrai saugi, tad ir palapinėj miegoti saugu. Tik tiek kad paprastai nėra labai legalu bet kur nakvoti. Pavyzdžiui, Vakarų Australijos pietvakariuose net mašinoje negalima nakvoti – bauda 100 dolerių. Jei esi nepriklausomas su palapine – visuomet rasi kokį užkampį už krūmų kur be problemų praleisi tamsiąją nakties dalį ir anksti susipakavęs nebūsi pastebėtas. Mes taip viename miestelyje vos ne centre nakvojom.

Ar lengva tranzuoti Australijos keliuose?

Stabdom mašinas Norseman miestelyje (Vakarų Australija)

Tranzavimas čia geras. Atrodyk tvarkingai, kultūringai ir ant didesnių greitkelių geriau netranzuok (nebent mirtinas reikalas). T.y. tranzuok ant įvažiavimų į greitkelius arba degalinėse. Kai kuriose valstijose tranzavimas oficialiai yra uždraustas (daugiau apie tai paskaityk hitchwiki.org), kaip kad Queensland ir berods New South Wales (čia kur Sydney yra). Tačiau žmonės vis tiek tranzuoja. Mes New South Wales tranzavom be problemų. Vakarų Australijoj irgi be vargų.

Kaip skaičiau turistinės vizos klausimas yra labai paprastas ir greitas?

Jo viza pavadinimu „eVisitor” (class 651) yra elektroninė ir nemokama. Daugiau apie turistines Australijos vizas skaityk mano straipsnyje Australija: turistinės vizos.

Galbūt žinote ar Australijoje sunku gauti nelegaliai trumpalaikių darbelių kelioms dienoms ar savaitei? Kaip į tai patys australai žiūri?

Darbą tikrai galima gauti. Tai vadinama „cash jobs”. Gal nebus labai gerai apmokamas – bet įmanoma (oficialaus darbo minimumas yra apie $16-20/val., neoficialaus – gali nukristi ir iki $10/val). Paprasčiausiai atvažiavus reikia bendrauti su žmonėmis, kalbėtis su fermomis, ir kažką rasi. Sako Western Australia gera vieta darbų klausimu. Vienas lietuvis prieš metus dirbo vietnamiečio fermoj 2 savaites, mokėjo jam apie $11/val, tai sumoj susidarė $1000.

Jei turėsi norą dirbti – darbas tikrai atsiras. No problem. Patys australai į viska žiūri easy. Gera atsipalaidavus šalis. Žinoma, tik neužsirauk ant valdininkų, t.y. neprikalbėk apie darbus kam nereikia 🙂 deportuos iš karto 🙂 Žmonės tikrai labai atviri imigrantams, draugiški, ir visuomet pasiruošę padėti kuo gali.

Written by Augustas
Gyvenime kaupiasi žinios ir patirtys. Su mielu noru tuo dalinuosi, nes žinau, kad yra daug žmonių, kurie turi klausimų, į kuriuos atsakymus aš jau esu radęs.