Trumpai apie Keiptauną ir Pietų Afriką

Kelionės data: 2004 rugpjūtis – lapkritis

Keiptaunas- Cape Town

Stalo kalnas (Table Mountain)

Keiptaunas – miestas pilnas baltų žmonių, ir turistų. Jaučiaus kaip kokioj Europoj. PAR baltieji (ir dauguma kitų su aukštuoju išsilavinimu) gyvena, mano manymu, geriau nei žmonės Lietuvoje, su 4-6 kartus didesniais atlyginimais nei pas mus. Šeima visuomet turi atskirą namą su baseiniu. Daugiabučių nedaug…

Viešas transportas prastai išvystytas. Yra mikruškės, kurios naudojamos daugiausia juodukų ir traukiniai, kuriais daug baltųjų keliauja į/iš darbo rytais ir vakarais. Gal vietiniai PARiečiai gasdins kad mikruškės ir traukiniai nėra saugus transportas, tačiau per 4 mėnesius bent jau aš nieko blogo nebuvau patyręs.

Restoranai – pigesni už Vakarų Europą, ir brangesni už Lietuvą. Ir šiaip, pragyvenimas ten brangesnis nei Lietuvoj.

Pažiūrėjus Keiptauno žemėlapį – regionas, kuris vadinamas „Keiptaunu” – daug ploto neužima. Tačiau prie jo 30-40 km spinduliu prilipę priemiesčiai sudaro virš 3 milijonų žmonių populiaciją. Net tie kurie gyvena 30 km nuo miesto centro sako, kad gyvena Keiptaune, nors jų namų adresas net neturi žodžio „Cape Town”, o tik priemiesčio vardą.

Keiptaunas visai gražus miestas: stalo kalnas (Table Mountain), pliažai (tokie kaip Camps Bay, Clifton ir dešimtys kitų, kurie labai populiarūs tarp wind surfer’iu)…

balti vyrai

Rekomenduoju kada pasivažinėti traukiniu palei pajūrį. Gražūs vaizdai. Lipkit į traukinio liniją iš Keiptauno į „Simon’s Town”. Važiuoja apie 1h 20min. Simon’s Town – paskutinė stotelė. Simono miestelis jaukus, turistinis. Į jį dauguma važiuoja pasižiūrėti pingvinų. Tiesa, ta vieta kur pingvinai labai smirda. Taip pat galima pamatyti banginį besipliuškenantį ant vandens paviršiaus. Šių gyvūnų pasirodymo sezonas – rugpjūčio-gruodžio mėnesiai.

Galima aplankyti žydų muziejų (įejimas brangus, apie 20-25 lt, studentams 50%). XX a. pradzžioje labai daug žydų šeimų emigravo iš Rytų Europos. Todėl šiame muziejuje dažnai bus minimas ir Lietuvos vardas. Nenustebkit jei būdami PARe sutiksit vietinių, kurie užsimins apie jų senelę, prosenelį ar net mamą kilusiį iš Lietuvos…

Pačiame mieste (Keiptaune) gyvenimas man neatrodė labai įdomus, nes mažai kuo skyrėsi nuo Vakarų Europos didmiesčių. O štai lušnynuose (angliškai „township”) – visai kitas gyvenimas.

Keiptaune nuvažiuokit į Hout Bay ir Chapman’s Peak Drive. Gražus pliažas ir kalnai. Hout Bay’juje būtinai pavalgykite FISH & CHIPS užkandineje „Mariner’s Wharf” šalia Hout Bay uosto.

Verta nuvažiuoti į Cape of Good Hope (Gerosios Vilties kyšulį), kuris yra apie 60-70 km į pietus nuo Keiptauno. Dauguma turistų yra suklaidinti, nes mano kad ten esantis žemyno galiukas (Cape Point) yra:
– piečiausias Afrikos žemyno taškas ir
– tai vieta kur susitinka du vandenynai – Atlanto bei Indijos.

Deja, tai netiesa. Piečiausias žemyno taškas yra Cape Agulhas, kurį pasiekti galima nuo Keiptauno važiuojant apie 150 km į Rytus greitkeliu N2, ir po to apie 40-50 km į pietus. Būtent Cape Agulhas ir yra ta vieta kur susitinka Indijos bei Atlanto vandenynai.

Šalia Keiptauno, už 50 km yra mažas jaukus universitetinis miestelis Stellenbosch. Jis garsėja gausybe vyno daryklų. Turistai į Stellenbosh paprastai važiuoja padegustuoti bei nusipirkti vyno.

Didesniems atstumams galima naudotis autobusais, kurių servisas labai neblogas, ir, dėl nemažų kainų, dažniausi keleiviai juose – baltieji. Tinklapyje CompuTicket pasirinkus „Bus Tickets” galima pasižiūrėti į autobusų tvarkaraščius ir kainas.

PAR – gan brangi šalis keliauti. Nebent naudotis mikruškėmis. O tam ne kiekvienas ryšis.

Autostopas labai lėtas. Žmonės prastai stoja, o sustojus ima gasdinti baisiomis istorijomis apie nužudytus autostopininkus.

Keletas Pietų Afrikos nuorodų

prestižiniame pliaže Camps Bay

PAR interneto paieškos puslapiai: Ananzi ir Aardvark. Garsioji Robbeno sala, kurioje daug metų kalėjo Nelsonas Mandela. Keiptauno muziejai. Cape pusiasalio nacionalinis parkasV&A Waterfront – prašmatnus prekybos centras miesto centre. „Canal Walk” – didžiausias prekybos centras Pietų pusrutulyje, ko gero tik Afrikos žemyne (apie 20-25km nuo Keiptauno važiuojant greitkeliu N1).

Porą šimtų kilometrų į šiaurę nuo Keiptauno yra Cedeberg’o kalnaiDrakono (Drakensberg) kalnai, tarp Johanesburgo ir Durbano (prie rytinės Lesoto sienos).

Praleiskite kelias dienas dykumoj taip vadinamame KAROO. Ji yra nuo Keiptauno 300-400km link Johanesburgo. O miestelis Oudtshoorn garsus stručių fermomis (dar ten yra kažkokios olos, bet nepamenu pavadinimo).

Daugiau nuotraukų iš Pietų Afrikos

Nuotraukų albume: Vaizdai iš Pietų Afrikos

Written by Augustas
Gyvenime kaupiasi žinios ir patirtys. Su mielu noru tuo dalinuosi, nes žinau, kad yra daug žmonių, kurie turi klausimų, į kuriuos atsakymus aš jau esu radęs.