Danų kultas – PARTY

Pas juos tai vienas iš svarbiausių dalykų gyvenime. Teko kalbėti apie tai su vienu jugoslavu, kuris Danijoje gyvena beveik 10 metų. Skirtumą tarp daniškų ir pvz jugoslaviškų arba lietuviškų vakarėlių jis apibūdino, manau, taikliai: tiek Lietuvoje, tiek Jugoslavijoje ir daugelyje kitų šalių, visiškai nesvarbu kokia savaitės diena – pirmadienis ar penktadienis – PARTY gali būti bet kurią dieną, bet kuriuo metu. O danai PARTY’ius rengia dažniausiai tik penktadieniais arba šeštadieniais. Kitos dienos – išimtis. Aš pastebėjau dar vieną skirtumą tarp lietuviškų ir daniškų vakarėlių. Danai dažniausiai geria VISĄ DIENĄ (alų pradeda maukti po vidurdienio ir tęsia iki vidurnakčio), o lietuviai – VISĄ NAKTĮ.

Vasario 20 d. teko sudalyvauti vieno Arhus’o kolegiumo PARTY’je. Tai buvo ne eilinis vakarėlis. Kaip žinia, šiuo metų laiku, prasideda adventas (ar kaip ten jis vadinasi), kai negalima linksmintis ir valgyti mėsos. Taigi, advento pradžios išvakarėse visi danai rengia PARTY’ius su labai įdomia tradicija: ant virvės pakabinama uždara medinė bačka, kurioje pridėta įvairiausių gėrybių (saldainių, vaisių ir pan.); tada visi vakaro dalyviai sustoję į vorelę, paeiliui lazda daužo bačką. Pirmiausia plojama tam, po kurio smūgio lūžta bačkos dugnas ir ant žemės išbyra gėrybės. Na, o vakaro didvyris būna tas, kuris nuo virvės numuša paskutinę bačkos skeveldrą. Dažniausiai ant bačkos nupaišoma katė, nes labai senais laikais bačkoje tupėdavo katė. Ir laimėdavo tas, kuris galutinai pribaigdavo katę. Žiauru… bet taip būdavo. Į ši, aprašyta PARTY, kuris vyksta vieną kartą per metus, žmogus privalo ateiti su kauke. Vienu žodžiu tai „carnival” PARTY. Įdomu, kiek žmonių su kaukėmis ateitų į tokį PARTY Lietuvoje… Matyt kiti sakytų, kad esi keistuolis.

Written by Augustas
Gyvenime kaupiasi žinios ir patirtys. Su mielu noru tuo dalinuosi, nes žinau, kad yra daug žmonių, kurie turi klausimų, į kuriuos atsakymus aš jau esu radęs.